- Ziemia jest przeludniona, trzeba znaleźć nowe rozwiązania dla rozwoju ludzkości
Ziemia jest przeludniona. Terraformacja Marsa jak zwykle wydaje się możliwa do przeprowadzenia... ale dopiero za kilkadziesiąt lat.
Tylko jedna droga pozostała otwarta dla ekspansji ludzkości: świat pod powierzchnią morza. Gracze rywalizują między sobą, aby zbudować najlepiej prosperujące podwodne państwo - archipelag podwodnych miast połączonych siecią tuneli.
Farmy alg i odsalarnie dostarczą obywatelom twojego państwa pożywienia i wody. Laboratoria będą źródłem wiedzy, której potrzebujesz, by usprawnić swoje działania. Być może uda ci się nawet zbudować miasta symbiotyczne, w pełni zintegrowane z podwodnym ekosystemem.
Zaczynając od jednego miasta, będziesz rozbudowywać swoją sieć, łącząc ją z przybrzeżnymi metropoliami. W ciężkich czasach, gdy produkcja rolna nie wystarcza, by zaspokoić głód na świecie, a niedobór wody pitnej skłóca członków Federacji Narodów, zbudujesz samowystarczalne państwo.
I kto wie, być może pewnego dnia zaczniesz eksportować swoje produkty do tych, którzy pozostali na lądzie. Zapoznajcie się z Nowymi Odkryciami, pierwszym rozszerzeniem do Podwodnych Miast. W środku znajdziecie nowe komponenty, niespotykane warianty rozgrywki oraz nieszablonowe strategie do sprawdzenia.
Długo oczekiwany dodatek Podwodne miasta: Nowe odkrycia zawiera:
- 8 trójwarstwowych planszetek gracza, w tym 4 zupełnie nowe planszetki oferujące nowe warianty rozgrywki
- 10 zielonych Metropolii z unikatowymi premiami. Ich zastosowanie zmienia się w zależności od rozgrywanego wariantu gry, co nadaje grze nowej głębi
- 52 nowe karty, do wtasowania do każdej z trzech talii
- kafle początkowych zasobów, które umożliwiają graczom rozpoczęcie gry z już rozwiniętym miastem i skrócenie rozgrywki o jedną rundę
- nowe karty Osobistych Asystentów z unikatowymi zdolnościami, dzięki którym każde podwodne państwo jest inne
- dodatkową planszę Muzeum, która umożliwia zdobywanie dodatkowego prestiżu, dzięki wkładowi każdego państwa w budowę międzynarodowego muzeum