Łatwy zwrot towaru
Czas gry: | 100 minut |
Liczba graczy: | 2-4 |
Wiek: | od 12 lat |
Wydawca: | Albi |
Wydanie : | polskie |
Autor: | Simone Luciani, Daniele Tascini |
Zawartość: | 4 pomoce graczy ,
4 plansze graczy ,
10 żetonów postaci ,
16 żetonów miast ,
26 kolorowych kości ,
40 żetonów monet ,
44 żetony kontraktów ,
53 karty ,
123 drewnianych elementów ,
plansza ,
znacznik pierwszego gracza ,
instrukcja + suplement |
W roku 1271, młody Marco Polo wyruszył na wyprawę ze swoim ojcem i starszym bratem, której celem były Chiny. Po długiej i wyczerpującej wędrówce dotarł do swojego celu 4 lata później.
Wyruszcie śladami Marco Polo na dalekowschodnie szlaki, gdzie poznacie radości i smutki jego wielkiej podróży. Rozważnie zaplanujcie swoje szlaki, handlujcie wielbłądami, złotem oraz przyprawami. Grając, wykorzystajcie w jak najlepszy sposób umiejętności swoich postaci, aby stać się najlepszymi kupcami!
W grze Voyages of Marco Polo (Marco Polo) gracze biorą udział w wydarzeniach, które miały miejsce w tym ważnym okresie. W trwającej 5 rund rozgrywce, gracze będą rzucać kostkami aby zdefiniować akcje, jakie mogą wykonać w tej rundzie:
- Zdobycie surowców i wielbłądów,
- Zdobycie pieniędzy,
- Pozyskanie kontraktów,
- Skorzystanie z akcji miasta, które wcześniej odwiedzili,
- Wyruszenie w podróż.
Po pięciu rundach gracze kończą swoją podróż i podliczają punkty za zrealizowane kontrakty, odwiedzone miasta i przewieziony towar.
Gra zdobyła nagrodę Deutscher Spiele Preis 2015.